In 2016 schreef John Grisham, De klokkenluider. In deze juridische thriller speelde Lacy Stoltz de hoofdrol als jurist aan de Board Judical Conduct, een instelling die onderzoek doet naar corruptie onder rechters. In dit nieuwe deel, De lijst van de rechter duikt Grisham wederom in het personage van Lacy Stoltz maar ditmaal aan haar de taak om een wraakzuchtige seriemoordenaar aan het daglicht te brengen.
De lijst van de rechter is een doorgrond verhaal dat lekker weg leest
Het begin van De lijst van de rechter trekt direct de aandacht, hierdoor wordt je meteen vast gegrepen door het sterke verhaal van Grisham. Al snel wordt duidelijk dat het verhaal erg gemakkelijk leest waardoor het verhaal je nog meer weet te pakken, dit komt mede door de sterke vertaling van Saskia Peterzon-Kotte.
De lijst van de rechter is een duidelijk detectiveboek. Grisham duikt met behulp van jurist Lacy niet direct in op het standaard politieonderzoek maar speelt in eerst instantie meer op de verhouding tussen Lacy en Margie. De hoofdstukken met de rechter zijn daarentegen erg onheilspellende waar het bloed niet wordt gespaard. Het gehele verhaal wordt chronologisch verteld waardoor je heel geleidelijk door het verhaal wordt begeleid, dit geeft enigszins het gevoel dat je naar een voorspellend einde toewerkt, maar hier laat Grisham zichzelf niet kennen en zorgt voor een verrassend en sterk eind. Buiten een chronologische verhaallijn is er ook ruimte voor diepgang om de personages meer lading te geven.
De lijst van de rechter is wederom een sterk geschreven boek in het eindeloze oeuvre van John Grisham. Dit deel bevat alle aspecten van een goed geschreven thriller. Het verhaal zit uitgedacht in elkaar, zo zijn de personages zorgvuldig uitgekozen en zijn deze voldoende beladen om goed betrokken te raken met het verhaal. Het verhaal begint mysterieus, wat vervolgens overgaat in spanning en waarbij je tegen het einde ook nog eens getrakteerd wordt op een verrassend plot.
De lijst van de rechter krijgt 4 sterren